Sıkça Sorulan Sorular

Astar ve Cila Katlar

Tırnaklarım çok sert ama çabuk kırılıyor

Sert tırnak her zaman güçlü ve sağlıklı anlamına gelmemktedir. Sert tırnağın kırılmasındaki en önemli faktör tırnağın esnek olmamasıdır. Bu sebepten dolayı kırılıp acı veren bir hal almaktadır.Tırnağın sert ve kalın olması, sahip olması gereken nemi kaybetmiş olduğunu gösterir. Bu sebepten dolayı tırnağa nem takviyesi yapılması gerekmektedir. Barielle ürünlerinden İpek Elyaflı Nemlendiricili Üst Doldurucu kaybetmiş olduğu nemi kazanmasına yardımcı olacaktır. Buna takviye olarak Yoğun Tırnak Yenileme Yağı mutlaka kullanılmalıdır. Çok hızlı şekilde tırnağın kaybetmiş olduğu nemi geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Ek olarak Mango Yağlı Tırnak Eti Canlandırıcısı nem kazanarak, tırnakları beslemesi için kullanılabilinir.

Tırnaklarım çok cansız ve çizgiler var

Tırnakların cansız olması, tırnakların ihtiyacı olan nemi kaybetmiş olduğunu göstermektedir. Nemsiz tırnak üzerinde çizgilerin oluşması çok doğaldır. Bunları gidermek içi İpek Elyaflı Nemlendiricili Üst Doldurucu veya Doğal Tırnak Örtücü kullanılmalıdır. Bu ürünler tırnaklarda oluşmuş çizgileri gidermekte ve tırnağı besleyerek kaybetmiş olduğu nemi kazanmasında etkilidir. Bunun yanı sıra Yoğun Tırnak Yenileme Yağı kullanılarak tırnakların nemi daha hızlı şekilde kazanmalarını sağlayabilirsiniz.

Tırnaklarım engebeli, sert ve çok kalın

Engebeleri düzeltmek, en aza indirgemek için; Doğal Tırnak Örtücü kullanılmalıdır.

Tırnağın sert ve kalın olması, sahip olduğu nemi kaybetmiş olduğunu gösterir. Bu sebepten dolayı tırnağa nem takviyesi yapılması gerekmektedir. Barielleİpek Elyaflı Nemlendiricili Üst Doldurucu kaybetmiş olduğu nemi geri kazanmasına yardımcı olacaktır. Bu takviye olarak Yoğun Tırnak Yenileme Yağıveya Mango Yağlı Tırnak Eti Canlandırıcısı da yeni gelen tırnağın daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.  Bu iki ürün ile birlikte tırnak çok hızlı bir biçimde kendini yenileyecektir.

Tırnaklarım çok engebeli ve tırnak etlerim çok çabuk uzuyor

Engebeli, pürüzlü yüzeyleri düzeltmek için, yaş göz önünde bulundurularak, nemi kazanması ve tırnaktaki kusurları kapatmak için, İpek Elyaflı Nemlendiricili Üst Doldurucu veya Doğal Tırnak Örtücü kullanılması tavsiye edilir. Engebeli tırnak aynı zamanda zayıf ve güçsüz ise Anında Tırnak Sertleştirici, çok ince ve yumuşak ise Belirgin Tırnak Kalınlaştırıcı önerilebilir. Tırnakları yenilemek için ise, en alt taban olarak Yapıcı Tırnak Serumu önerilir.

Tırnak etleri çok çabuk uzamasına önlem olarak, Tırnak Eti Giderici haftada bir defa olmaz üzere düzenli şekilde kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra Tırnak etlerini daha sağlıklı hale getirip daha geç uzamalarını gerçekleştirmek için ise, Mango Yağlı Tırnak Eti Canlandırıcısı kullanılmalıdır.

Paylaş